3QA 64. Spotkanie o Jakości w IT- Radosław Smilgin…
Przygotujcie się na prawdziwą ucztę wiedzy podczas [3QA] #64 Spotkanie o Jakości w IT! Podkręcimy karnawałową atmosferę, bo testowanie oprogramowania to przecież jedna wielka fiesta bug’ów!
Bezpłatne zapisy https://app.evenea.pl/event/3qa64/
W programie spotkania:
Radosław Smilgin (testerzy.pl) przedstawi „Test to nie przypadek 2: Bitwa testerów” (kontynuacja grudniowej prezentacji z Warszaw-QA)
Jakub Gajda (Nordea) opowie o „Prompt Engineering”
Gdański Park Naukowo- Technologiczny, budynek B, sala 002
18:00, 16.01.2024 (wtorek)
Radosław Smilgin (testerzy.pl)
👤 Radek Smilgin jest najbardziej (nie) znanym testerem w Polsce. Jeśli znacie książkę Zawód Tester, portal testerzy.pl lub Mistrzostwa w Testowaniu Oprogramowania / MrBuggy to mieliście okazję poznać produkty, które wymyślił, zaprojektował i wykonał. Jeśli czytaliście sylabus ISTQB Poziomu Podstawowego to część jego zawartości jest jego pióra. Wśród nowych rzeczy, które aktualnie mieszają w testowaniu to mogliście słyszeć o praktycznej certyfikacji testerskiej MITC. Tak, to też on.
Radek znany jest ze swojej nieskrywanej niechęci do najlepszych praktyk oraz marnej automatyzacji. Wśród jego zainteresowań można znaleźć układanie testowania w organizacjach bez względu na to jak pracują i co robią. Oprócz tego jest działaczem społecznym na rzecz rozwoju jego małej ojczyzny – Wyspy Sobieszewskiej i Gdańska oraz miłośnikiem zabytkowej drewnianej architektury. O wszystkim tym będzie można z nim porozmawiać PRZED i PO jego wystąpieniu.
„Test to nie przypadek 2: Bitwa testerów”
💡 Na rynku funkcjonuje wiele ról testerskich i projektowych, które każdego dnia prowadzą wirtualną walkę o jakość. Możemy kategoryzować je i opisywać w wielu przestrzeniach: – junior / mid / senior – tester / programista / użytkownik – tester eksploracyjny / formalista testów / automatyk testów / testów z AI. Posługują się oni orężem (testem) o pewnej mocy. Podczas prezentacji pokażę jakie zalety i wady ma każda z ich broni. W pierwszej części opowieść koncentrowała się wokół różnicy w wytworzonych testach w zależności od roli oraz doświadczenia. Teraz przeciwstawię sobie różne role aby pokazać ich wartość dla jakości i dla projektu.
To, co wyciągniecie dla siebie w trakcie tego spotkania, zależeć będzie od Waszej pozycji na rynku. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.
Junior dowie się czego nie wie i co musi wiedzieć aby nie być juniorem, midzi dowiedzą się w jak trudnym położeniu są, seniorzy dowiedzą się kiedy są prawdziwymi seniorami, automatyk dowie się, że nie jest testerem, a manager uzyska nową perspektywę na zespół. Na samym końcu pokaże jak sztuczna inteligencja może wspomóc nas w tworzeniu testów i przy okazji wycinać nas jednego po drugim…
Jakub Gajda (Nordea)
👤 Developer od ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobyte zarówno w dużych korporacjach jak i małych start-up’ach. Od ponad 7 lat związany zawodowo z Nordea Polska. W pracy: staram się zrozumieć wszystko co mnie otacza tak żeby lepiej reagować, pomagać, uczyć się. Poza pracą: karate, książki, rower i Raspberry Pi, w przerwie modele do sklejania i ASG.
„Prompt Engineering”
💡 Prezentacja ma na celu przybliżyć słuchaczowi temat wykorzystania sztucznej inteligencji za pomocą Prompt Engineeringu. Pokaże techniki i metody porozumiewania się z modelami językowymi. Słuchacz dowie się w jaki sposób można wykorzystać te techniki w pracy QA. Pokaże gotowe przykłady wykorzystania LLM oraz jak pracujemy w Nordea z tymi modelami.