61. spotkanie
Zapraszamy na 61. spotkanie gdzie odbędą się 2 prelekcje o zwiększaniu efektywności i skalowalności framework’u testowego.
👉 Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/3qa61/
📌 20.06.2023 | 18:00 | Gdański Park Naukowo-Technologiczny
💬 Agenda
🎤 „Zwiększ efektywność, minimalizuj ryzyko: RestAPI i Selenium” Piotr Dubiela
🎤 „Scalable TAF” Artur Ziółkowski
🍕 Networking & Pizza
✔ Dołącz do wydarzenia
- https://www.facebook.com/events/1608062206345905/?active_tab=discussion
- https://www.linkedin.com/events/3qa-61-spotkanie7073017921299447808/comments/
👤 Piotr Dubiela (tujestbug.pl)
Jestem absolwentem wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej. Od prawie 10 lat zajmuję się testowaniem oprogramowania, głównie interesuje mnie automatyzacja testów funkcjonalnych. Przez ten czas specjalizowałem się w testach aplikacji webowych, choć miałem też krótki epizod testowania aplikacji desktopowej. Testy piszę w Javie, korzystając głównie z bibliotek Selenium, restAssured oraz jako uzupełnienia testNG, jUnit i cucumber. Poza pracą testera zajmuję się szerzeniem wiedzy o podstawach programowania oraz testowaniu w postaci dedykowanych szkoleń narzędziowych oraz prowadzeniem wykładów na jednej z uczelni w Gdańsku.
💡 Zwiększ efektywność, minimalizuj ryzyko: RestAPI i Selenium
Celem prelekcji jest przedstawienie uczestnikom w jaki sposób wykorzystanie testów API może usprawnić ich testy automatyczne Selenium. W trakcie prelekcji przedstawię czym są testy Rest API, w jaki sposób weryfikują poprawność tzw. Backend’u, co robią lepiej niż testy Selenium oraz w jaki sposób połączenie testów API z testami Selenium może pozwolić uzyskać lepiej działający framework testowy w kontekście czasu, utrzymania i stabilności.
👤 Artur Ziółkowski (JIT Team)
10 lat jako doświadczenia jako QA, 4 lata jako architekt i deweloper środowisk testowych opartych na pythonie i robot framework. Obecnie w roli Test Automation Lead. Fan IoT, motocyklista.
💡 Scalable TAF
Zmiana w produkcie powoduje to, że musicie poprawiać te same błędy w wielu testach? Kod dostarczony przez Twojego kolegę z zespołu jest tylko dla niego? A macie porządek w swoich zmiennych czy za każdym razem musisz jej szukać od nowa? Opowiem wam o tym, w jaki sposób podczas tworzenia testów rozwijać framework tak, aby był on reużywalny i skalowalny.