Testy aplikacji webowych w środowiskach rozproszonych z użyciem Selenium Grid, Dockera oraz Zalenium

Testy aplikacji webowych w środowiskach rozproszonych z użyciem Selenium…

W poniedziałek jako drugi prelegent wystąpi Tomek Klepacki z tematem Testy aplikacji webowych w środowiskach rozproszonych z użyciem Selenium Grid, Dockera oraz Zalenium.

W dzisiejszych czasach testy automatyczne E2E stanowią istotną część procesu wytwarzania oprogramowania aplikacji webowych. Potrzeba dostarczenia jak najszybszej informacji zwrotnej, czy aplikacja, która uległa zmianom nadal działa prawidłowo jest niezwykle ważna w szczególności, kiedy wdrażanie zmian na środowisko produkcyjne odbywa się nawet kilka razy w ciągu dnia.

Dostarczenie skalowalnej, prostej w utrzymaniu infrastruktury testowej, pozwalającej na łatwe i szybkie wykonanie testów E2E na kilku przeglądarkach oraz systemach operacyjnych jest zatem kluczowym elementem zapewniającym odpowiednią jakość aplikacji.

W trakcie prelekcji skupię się na przedstawienia głównych problemów oraz wyzwań, jakie kryją się za podejściem tworzenia oraz uruchamia testów przeglądarkowych. Omówię również potencjalne rozwiązania, które można zastosować w kontekście tworzenia infrastruktury testowej dla testów aplikacji webowych.
Finalnie chciałbym zaprezentować możliwości, jakie daje postawienie skonteneryzowanej infrastruktury testowej opartej na Selenium GRID oraz Zalenium. Serdecznie zapraszam.”

Bio: Tomasz Klepacki – Test Lead oraz Test Architect w JIT Solutions. Tester z ponad 7-letnim doświadczeniem. Od 5 lat specjalista się w projektowaniu, rozwoju i utrzymaniu testów automatycznych dla aplikacji webowych oraz testów wydajnościowych. Doświadczenie w obszarze testowania zdobywał min w projektach w branży ubezpieczeniowej, morskiej, zarządzania informacją.
Obecnie zajmuje się projektowaniem strategii, infrastruktury oraz dostarczaniem frameworków testowych dla działu E-Commerce LPP SA. Entuzjasta testowania automatycznego, nowych technologii, a ostatnio tematyki Test Ops. Prelegent na lokalnych meetup’ach testerskich oraz trener. W wolnych chwilach pasjonat gry na gitarze oraz dobrego kina.

Zapisy: 34trojqa.evenea.pl