Warsztaty 3QA Zostań Testerem – podsumowanie

Trzecie spotkanie:

Warsztaty z pewnością były intensywne, pełne ćwiczeń i wyzwań. Przez pierwszą godzinę Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w pierwszym etapie rekrutacji na stanowisko Tester Oprogramowania, które przeprowadziły doświadczone rekruterki Ada i Gosia. Rozmowa była krótsza, ale zawierała bezcenny feedback dla Uczestnika m.in. mocne strony, obszary do poprawy, silne aspekty w CV, czy zmiana układu CV. Te drobne, ale jakże istotne wskazówki, wierzymy, że z pewnością pozwolą na otrzymanie zaproszenia na wymarzone stanowisko.

Na początku spotkania omówiliśmy przypadki testowe i zgłoszenia błędów w JIRA. Wskazaliśmy, które elementy są dobrze opisane, które wymagają uszczegółowienia czy przeredagowania. Wyjaśniliśmy dlaczego takie zmiany są konieczne i co one dają testerowi, zespołowi czy klientowi. Następnie na podstawie formularza dodawania produktu przeprowadziliśmy testowanie na żywo, per Uczestnik. Z każdym momentem zgłębialiśmy walidację pól oraz testowaliśmy chcąc wywołać niepoprawne zachowanie aplikacji.

Ostatnim elementem było napisanie indywidualnie dwóch przypadków testowych : pozytywnego i negatywnego. Uczestnicy otrzymali również pracę domową, polegającą na opisaniu 6 casów. Najlepsza osoba zdobędzie książkę oraz zniżkę 25% na kurs Zawód Tester organizowany przez testerzy.pl. Na zakończenie Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki od PGS. Kolejne pół godziny spędziliśmy przy pizzy i rozmowach.

Jeszcze raz dziękujemy PGS Software S.A. za pełne wsparcie – upominki, salę, pizzę, aplikację do testów i do zgłoszeń błędów JIRA. GPNT za udostępnienie przestronnej sali na dwa pierwsze szkolenia. Wiemy, że liczba chętnych osób jest duża, dlatego myślimy o drugim cyklu oraz chcemy rozbudować Warsztaty o Wstęp do narzędzi. Bądźcie z Nami i obserwujcie nasz profil facebook.com/trojqa oraz stronę www.trojqa.pl

Drugie spotkanie:

Uczestnicy na początku spotkania otrzymali zadanie do logowania, następnie wyszukiwarkę a na zakończenie omówiliśmy formularz dodawania produktu. Pierwsza część warsztatów pochłonęła uczestników bez reszty 😉 Udało ich się wciągnąć w wir testowania, że nawet nie zauważyli kiedy jest przerwa. Ich zaangażowanie, dyskusje pomiędzy sobą i z nami, dawały im z minuty na minutę coraz szerszy obraz na to jak wygląda praca Testera Oprogramowania. Jaki ten zawód ma potencjał.

Na koniec wspólnie przeszliśmy przez formularz dodawania produktu oraz podstawową walidację pól. Zadawaliśmy pytania, a Uczestnicy Warsztatu czynnie brali udział w dyskusji i projektowaniu testów. Na zakończenie poprosiłyśmy o feedback z dwóch ostatnich spotkań w postaci zestawienia ‘+’ i ‘-‘.

Pierwsze spotkanie:

Pierwszy warsztat 3QA Zostań Testerem zakończony! Solidna porcja wiedzy, która daje obraz jak wygląda praca testera i jaki ma potencjał. Praktyczna wiedza związana z dokumentacją, JIRA oraz metodami wytwarzania oprogramowania. W poniedziałek widzimy się na drugiej części, mocno praktycznej! Dzięki PGS Software S.A. za wsparcie aplikacją do testów i udostępnienie Jiry oraz gadżety! Gdański Park Naukowo- Technologiczny za wygodną i funkcjonalną salę! Księgarnia Internetowa PWN PWN za bezpłatnie przekazane książki ze świata QA Monika Kalisz Kasia Dąbrowska i Magdalena Zakrzewska dzięki za zaangażowanie i dzielenie się swoim doświadczeniem oraz wiedzą! #trojqa

[huge_it_gallery id=”6″]