Ścieżka po agendzie Testwarez
Cześć! Wspólnie z Konradem chcemy zaprezentować Wam ścieżkę i tematy, które w szczególności zwróciły uwagę oraz w kilku słowach dlaczego 🙂
DZIEŃ PIERWSZY
AUTOMATED TESTING FOR COMMON ERRORS AND DIFFERENCE RECOGNITION FOR A WEB APPLICATION WITH AET
W pracy testuję aplikację webową więc wybór prelekcji, mówiącej o automatyzacji aplikacji webowej jest oczywisty. Jeśli AET może nam pomóc w wyszukiwaniu drobnych różnic, przesunięć ikon czy zbyt dużych odstępów między przyciskami, chętnie o tym posłucham.
ARCHITEKTURA FRAMEWORKA TESTOWEGO
Dalej trzymamy się tematu automatyzacji. Tym razem prelekcja może pokazać nam jak ułatwić sobie codzienną pracę przez dobrze skonfigurowany framework. Po przeczytaniu opisu prelekcji myślę, będzie ona przydatna zarówno początkującym automatykom jak i osobom z trochę dłuższym stażem.
Jeśli czujemy się na siłach, nie opuszczajmy świata testów automatycznych. Co z tą asercją? Dobre pytanie. Mam nadzieję dowiedzieć się więcej o różnicach pomiędzy wykorzystaniem asercji w unit testach a testach funkcjonalnych oraz o tym jak powinien wyglądać porządny kod.
Jeśli jednak uznamy po Lunchu, że w sumie teraz mamy w głowie oglądanie śmiesznych kotków na smartphonie, myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie wybór prelekcji nie technicznej:
WYPALENIE ZAWODOWE – PRZYCZYNY, OBJAWY I ZAPOBIEGANIE
Temat bardzo istotny a jednocześnie na tyle nie techniczny, że nawet w trybie najedzonego kota, powinniśmy spokojnie wynieść z tej prelekcji coś ciekawego. Musimy jednak brać tutaj pod uwagę, że jest to prelekcja podzielona na dwie części i trwa, łącznie, 1,5 godziny.
SECURING THE INTERNET OF THINGS
IOT nie jest co prawda częścią mojej pracy, ale jest to przyszłość, która zbliża się bardzo szybko. Dzisiaj mogę nie pracować nad testami związanymi z Internet of Things. Ale za rok czy dwa? Kto wie.
Pierwszy dzień prelekcji powoli zbliża się do końca dlatego proponuję odejść od tematu testów automatycznych i pochylić się nad problemami pracy w zespole. Warto też posłuchać o tym, że nie tylko Scrumem projekt żyje i są również inne metody zarządzania pracą.
Na zakończenie pierwszego dnia proponuję dosyć „ogólny” temat. Ostatecznie, poprawa jakości naszych testów to temat wiecznie żywy i zawsze warto sprawdzić czy dowiemy się czegoś nowego.
DZIEŃ DRUGI
WILK JESZCZE STRASZNIEJSZY NIŻ GO MALUJĄ… CZYLI O CYBERBEZPIECZEŃSTWIE BEZ OGRÓDEK
Nic tak nie stawia na nogi rano jak groza, którą niosą ze sobą zagrożenia w internecie. Myślę, że może być to bardzo pouczająca prelekcja na temat tego jakie zagrożenia czekają na firmy, jak i na użytkowników, w cyberprzestrzeni.
OD TESTOWANIA DO MONITORINGU JAKOŚCI – WYZWANIA CONTINUOUS TESTING
Metodyki zwinne wykorzystywane są już w większości nowych projektów, dlatego myślę, że warto spojrzeć na prezentację mówiącą o tym, jak nasze podejście do testowania powinno się dostosować do aktualnych rozwiązań.
CONTINUOUS DELIVERY AND BEYOND
Zostajemy w temacie metody zwinnych. Tym razem prelekcja skupia się na bolączkach Continous Delivery, problemach z utrzymaniem jakości i jak sobie z tymi problemami radzić.
„PRZYPADEK TESTOWY” A „KLIENCKI PRZYPADEK UŻYCIA”
W swojej karierze pracowałem zarówno z przypadkami testowymi jak i z use case’ami. Jakie są różnice? Które jest lepsze? Myślę, że na tej prezentacji będzie można znaleźć odpowiedź na te własnie pytania.
GHERKIN – LEKARSTWO NA PROBLEMY AUTOMATYZACJI CZY KOSZTOWNE PLACEBO?
Powracamy do tematu testów automatycznych i frameworków. Gherkina poznałem i używałem z przyjemnością, dlatego jestem bardzo ciekaw ciemnych stron gherkina i w jaki sposób można go zastąpić.
GDZIE SĄ GADAJĄCE KOMPUTERY? CZYLI O KRĘTYCH ŚCIEŻKACH INNOWACJI W IT
Prelekcyjną część konferencji chcę zakończyć prezentacją nietechniczną. Po 2 dniach wypełnionych prelekcjami może nam spuchnąć głowa od nowo nabytej wiedzy, dlatego zakończmy ten event prezentacją na temat tego… gdzie do diaska są nasze lotodeski!