Zapisy na 32. spotkanie trwają!

Zapisy na 32. spotkanie trwają!

Zapraszamy na 32. spotkanie Trójmiejskiej Społeczności Testerskiej.

Partnerem spotkania jest firma Ciklum.

Pierwsza prelekcja – Bartosz Szulc, Wiremock

Słyszałeś o mockowaniu? Obiło ci się o uszy test double? Implementowałeś double za pomocą mockito przy testowaniu jednostkowym, ale nie wiesz jak implementowanie double przekłada się na pracę z microserwisami. Zaprezentuje narzędzie, które pozwala w łatwy sposób pozwala zastąpić na potrzeby testowania rzeczywisty serwis lekką jego implementacją. Opowiem skąd ten pomysł, jakie przyświecają mu cele, jakie wiążą się z nim konsekwencje i ryzyka. Przedstawię również możliwości narzędzia, takie jak stubowani, weryfikacja, proxy, transformacje, itp.Jeżeli systemy z którymi pracujesz stają się coraz bardziej rozproszonymi, bądź chciałbyś się dowiedzieć jak wykorzystać Wiremock przy eksploracji, ta prezentacja przypadnie ci do gustu.

Bartosz Szulc – Tester z zamiłowania. Od początku swojej kariery zawodowej związany z automatyzacją testów.  Trener w infoShare Academy. Obecnie zajmuje się projektowaniem strategii, architekturą, dostarczaniem framework’ów oraz środowisk testowych zarówno dla pojedynczych stron, jak i na potrzeby responsywnych aplikacji. Zaangażowany w działalność lokalnych społeczności testerskich i prelegent najpopularniejszych konferencji branżowych w Polsce. Od niedawna członek zespołu firmy Spartez, gdzie wspiera projekt Atlassian pod kątem szkoleń i mentoringu oraz udowadnia, że programiści mogą być dobrymi testerami. Dotychczasowa praca nad produktami o skomplikowanej architekturze, zawierającymi duże bazy danych, ustąpiła miejsca zainteresowaniom w tematach analizy danych i problemów związanych ze skalą w automatyzacji. W codziennej pracy Bartosz stara się połączyć psychologiczne aspekty testowania z cyframi i automatyzacją.

Druga prelekcja – Małgorzta Ciwoniuk, Zacznij podróżować po historii kodu z git

Wprowadzenie do pracy z gitem (rozproszonym systemem kontroli wersji). Od podstawowych pojęć, poprzez typowy workflow, do mniej znanych komend i rozwiązań. Prelekcja dedykowana przede wszystkim dla osób rozpoczynających swoją przygodę z gitem.

Małgorzata Ciwoniuk – testuje oprogramowanie od ponad 3 lat. Obecnie pracuje jako Quality Assurance Engineer w Amazon Development Center. Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Wierzy, że ogromny potencjał branży IT wynika przede wszystkim z gotowości do współpracy i dzielenia się wiedzą.

Data: 24.04.2018, godz. 18:30

Miejsce: O4 Olivia Business Centre Parter, sala Jowisz, al. Grunwaldzka 472B, 80-309 Gdańsk

Zapisy: 32trojqa.evenea.pl