Październik z TrojQA

Październik z TrojQA

Jakub Cegiel, Codeception – bo automatyzacja w PHP jest możliwa.

Codeception – bo automatyzacja w PHP jest możliwa.
Temat dla początkujących i średniozaawansowanych. Jak za pomocą silnie ukierunkowanego na użytkownika biznesowego środowiska stworzyć od zera prostą, ale poszerzalną infrastrukturę  testów automatycznych w oparciu o PHP/PHPUnit, Codeception oraz Page Object Pattern. Codeception, framework niesłychanie prosty i wszechstronny, pozwala pisać testy wszystkich poziomów w spójnej architekturze. Garść pomysłów i rozwiązań dla tych, którym PHP jest szczególnie bliskie.

Jakub Cegiel, Tester oprogramowania i automatyzator. Testowaniem zajmuję się od 7 lat – zarówno w projektach mobilnych, jak i webowych. Lubię automatyzować z głową, nie zapominając o  wadze kontekstu biznesowego aplikacji.

Maciej Chmielarz, Wierny, szybki, niezależny – dobry test automatyczny REST API (ale nie tylko)

Wierny, szybki, niezależny – dobry test automatyczny REST API (ale nie tylko)
Od dobrego testu automatycznego można oczekiwać między innymi, żeby wiernie oddawał rzeczywistą interakcję z aplikacją, wykonywał się szybko i nie wpływał na inne testy. Podczas prezentacji pokażę dobre praktyki automatyzacji, które pomagają spełnić te wymagania. Wykorzystam do tego REST API serwisu Trello, język programowania Python, framework testowy Pytest oraz bibliotekę requests. Będzie to przy okazji łagodne wprowadzenie do automatycznych testów REST API z użyciem wymienionych narzędzi.
Maciej Chmielarz pracuje w branży IT od 2008 roku. Doświadczenie zdobywał u pracodawców należących do polskiej i światowej czołówki firm technologicznych, producentów unikatowych rozwiązań inżynierskich. Obecnie pracuje dla IVONA Software, firmy produkującej światowej klasy syntezator mowy, będącej częścią amerykańskiej korporacji Amazon. Poza tym od 2012 roku prowadzi studia podyplomowe z testowania oprogramowania na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, chętnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z setkami osób zainteresowanych rozwijaniem własnej kariery w tym kierunku. Występuje na konferencjach i spotkaniach branżowych, a także aktywnie uczestniczy w ich organizacji, między innymi Testwarez, TestingCup czy TrójQA. Jest pasjonatem cyberbezpieczeństwa i budowania świadomości informatycznej w społeczeństwie

Zapisz się https://36trojqa.evenea.pl