#41 spotkanie – Robot Runs Robustly czyli Robot Robi Robotę

#41 spotkanie – Robot Runs Robustly czyli Robot Robi…

Łukasz Szweda, Maciej Brzozowski i Mateusz Kotas przedstawią prezentację “Robot Runs Robustly czyli Robot Robi Robotę”.

W naszej prezentacji postaramy się pokazać, że wytwarzanie własnego narzędzia niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Zademonstrujemy jak Robot Framework może zostać użyty w różnych rodzajach testów wyłącznie za pomocą użycia lub stworzenia odpowiednich bibliotek i keywordów. Pokażemy też różne środowiska do tworzenia i wykonywania testów oraz jakie są ich zalety i wady. Być może Robot nie jest rozwiązaniem idealnym, jednak jego elastyczność w zupełności pozwala na komfort nieodkrywania koła na nowo, a skupienia się na istotnych rzeczach, czyli zapewnianiu jakości. Developerzy niech developują, a testerzy niech testują, a nie wytwarzają YATF-y (Yet Another Testing Framework-i 🙂 ).

Łukasz Szweda
Expert IT Developer z wieloletnim doświadczeniem w branży telekomunikacyjnej i bankowej. Specjalizuje między innymi w językach Python, C oraz przetwarzaniu danych na platformach Big Data. Absolwent Politechniki Gdańskiej na wydziale Informatyki a także studiów MBA Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. 

Maciej Brzozowski
Programista zorientowany na automatyzacje testów w Nordea. Absolwent Telekomunikacji Politechniki Gdańskiej. Aktualnie zachwycony Kubernetes i NixOS.

Mateusz Kotas
Podwójny absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Od początku kariery zawodowej zapewnia jakość i automatyzuje zbędne aktywności. Zgodnie z wykształceniem pracuje w polskim oddziale Banku Nordea jako automatyk powiązany z testami.