31. spotkanie TrojQA

31. spotkanie TrojQA

Dzięki za spotkanie! Było z mocnym akcentem automatyzacji i praktycznym jej aspektem. Super prezentacja Natalia Krawczyk-Grzegorzewicz ! Te #50tys chyba każdego testera by zniechęciło. Takie case study lubimy i teraz już wiemy, że wszystko jest możliwe! Następnie Emilia Lendzion wkroczyła na scenę i myślę, że udało jej się przekonać nie jedną osobę do sięgnięcia po jMeter oraz w przyjemny sposób opowiedziała o testach wydajności. #statyczynymMówimyNIE . Na 31spotkaniu debiutował infoShare Academy oraz pojawił się Solwit! Mamy nadzieję, że i Uczestnicy i nasi Partnerzy odnaleźli to czego szukali. Jak zawsze dziękujemy ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe S.A., która niezmiennie wspiera nas od lat! #skarpety strzał w 10 A Anna Snochowska życzymy dalszego powodzenia na drodze QA

Prelegenci:

Natalia

Natalia Krawczyk-Grzegorzewicz

Certyfikowana Test Manager oraz pasjonatka QA. Od 6 lat testuje oprogramowanie oraz cierpliwość deweloperów. Pracuje w firmie PGS Software, gdzie oprócz codziennej pracy projektowej zajmuje się również rozwojem działu QA. Prelegentka na lokalnych meetup’ach oraz konferencjach testerskich, od 2016 członkini Komisji Sędziowskiej Testing Cup. W wolnym czasie ogląda Przyjaciół, gra na konsoli oraz lubi układać puzzle.

“Klient ma zawsze rację, czyli jak popadłam w incepcję i napisałam automaty do automatów”

Podczas prelekcji opowiem o projekcie, który zainspirował mnie do napisania rozdziału w drugim tomie książki “Testowanie oprogramowania w praktyce”. Projekt na początku wydawał się bardzo prosty i oczywisty, ale jak to w życiu bywa – nastąpił przewrót i okazało się, że znalezienie rozwiązania nie będzie takie łatwe. Ostatecznie wymagało to ode mnie złamania wszelkich dobrych praktyk, sprawdzenia przeróżnych rozwiązań i popadnięcia w lekką incepcję 🙂 Jak do tego doszło? Co właściwie robił ten automat? Czy to w ogóle działa? Na te i inne pytania odpowiem w trakcie wystąpienia.

EmiliaEmilia Lendzion-Barszcz

Emilia od dzieciństwa zajmuje się testami. Na początku było to testowanie cierpliwości rodziców, później wytrzymałości materiałów (w tym komputerów), aż w końcu stwierdziła, że jej podejście świetnie sprawdzi się w testowaniu oprogramowania. Im więcej trudu trzeba włożyć w wykonanie zadania, tym większy uśmiech pojawia się na jej twarzy. Z miłą chęcią dzieli się wiedzą, bo dlaczego by tego nie robić? Optymistka twardo stąpająca po ziemi, której głównym kierunkiem rozwoju są testy bezpieczeństwa. Poza pracą udziela się organizując warsztaty, jako jedna z Girls Who Test, prowadzi bloga javagirl.pl, jest wolontariuszką w Domu Dziecka oraz na różnych konferencjach.

jMeter nie taki straszny!

Przeglądając niejednokrotnie różne strony na pewno przeszła Ci myśl “Mam świetne połączenie internetowe, dlaczego to tak wolno działa?” albo ładując plik było słychać kliknięcia myszką, aby szybciej się ładował. A czy wiesz, że prawdopodobnie testerzy i programiści mogli to wcześniej sprawdzić? Za pomocą testów wydajnościowych! Podczas tej prezentacji postaram przybliżyć Ci to hasło oraz przygotować na żywo testy. Na przykładach udowodnię, że jMeter nie jest wcale taki straszny.