30. Spotkanie TrojQA

30. Spotkanie TrojQA

Pierwsza prelekcja: JUnit 5 – Gentle Introduction

 Abstrakt: JUnit 5 to nowej generacji framework do tworzenia automatycznych testów jednostkowych w technologii Java oferujący wiele ciekawych funkcjonalności takich jak np. testy parametryzowane, wstrzykiwanie zależności, parametryzowanie testów, czy w końcu nowe API umożliwiające łatwiejsze niż kiedykolwiek rozszerzanie możliwości frameworka i dostosowanie go do potrzeb projektowych.
Mimo że testy jednostkowe to domena programisty, frameworki takie jak JUnit 5 wykorzystywane są również w testach wyższego poziomu, w tym w testach funkcjonalnych z użyciem takich bibliotek jak Selenium WebDriver czy RESTAssured.
Jeżeli poważnie myślisz o automatyzacji testów w Javie to ta prezentacja jest dla Ciebie.

Bio: Rafał Borowiec – profesjonalista IT, entuzjasta open source oraz zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania, developer, wykładowca i trener IT, sporadycznie bloger (http://blog.codeleak.pl/)

 

Druga prelekcja: Czyżby testowanko na prodzie?

Abstrakt: Jak w bezpieczny sposób zbierać feedback od produkcyjnych użytkowników? Czy testowanie na środowiskach produkcyjnych to zawsze zła praktyka? Podczas prezentacji zastanowimy się kiedy takie testowanie jest przydatne i jak przeprowadzać je w bezpiecznej izolacji. Omówimy wspierające je technologie, metodyki i rozwiązania techniczne. Całość oparta będzie o rzeczywiste, praktyczne przykłady i podejścia stosowane przez wiele znanych firm.

Bio: Łukasz od wielu lat współpracuje z firmami promując techniczne podejście w testowaniu oprogramowania. W pracy codziennej skupia się na automatyzacji testów, pamiętając że nie kończy się ona na testach przeglądarkowych. Jest fanem lekkich, zwinnych metodyk projektowych i nowoczesnej, rozproszonej architektury systemowej. Obecnie pracuje pracuje w Allegro, gdzie dba o to, aby najnowsze technologie były wspierane przez dobre praktyki testerskie. Poza pracą zawodową twórca bloga: www.testdetective.com, autor artykułów dla popularnych serwisów developerskich, prelegent wielu Polskich meetup’ów i konferencji, oraz wykładowca studiów podyplomowych Testowanie Oprogramowania na uczelni Vistula.

Zapisy: 30trojqa.evenea.pl